مجموعه نوین بافت شما را به خرید بهترین محصولات فرش نمدی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت نمد سنتی در اصفهان

آنچه در این مقاله می خوانید...

خواص پزشکی نمد سنتی:
نمد سنتی در اصفهان

قیمت نمد سنتی در اصفهان که به عنوان قطب هنر ایران زمین شناخته می شود، بستگی به نوع کار و شکل طرح نمد دارد، استادکاران اصفهان از نمد سنتی برای ساختن زیرانداز نمدی و فرش نمدی استفاده زیادی می کنند. قیمت محصولات نمد سنتی در مقایسه با سایر صنایع مشابه ممکن است بالاتر باشد ولی این موضوع بخاطر زمانبر بودن و طولانی شدن پروسه ی ساخت محصولات نمد سنتی است.

هنرمندان اصفهان پس از حلاجی پشم گوسفند و شستوشوی آن با آب و محلول ضد عفوفی کننده، اقدام به رنگ کردن پشم به رنگ های مختلف سبز و زرد و قرمز و … می کنند، سپس با توجه به طرح کلی کالای نمدی که قصد تولید آن را دارند، پشم های رنگ شده را دقیقا طبق طرح موجود و رنگ های مشابه بکار رفته در آن روی یک زیرانداز حصیر طرحریزی می کنند و سپس بسته به ضخامت نمد مورد نظرشان، سطح طراحی شده را از نمد به رنگ های مختلف می پوشانند تا کاملا پر شود، سپس حصیر را به همراه پشم های داخل آن لوله کرده و با کمک فشار دست و محلول آب و صابون بهم دیگر می مالند و تا زمانی به این کار ادامه می دهند که تمامی پشم ها به داخل همدیگر فرو روند و سطح سفت و محکمی با یکدیگر تشکیل دهند.

این پروسه بسیار وقت گیر و انرژی بر می باشد به همین خاطر هزینه ی تولید یک متر نمد سنتی در روز با احتساب مزد کارگر، رنگ، پشم گوسفند و کارگاه تولیدی بالا می رود و معمولا قیمت آن در بازار اصفهان که خود شهر تولید این محصول بشمار می آید هم، بالای متری ۵۰۰۰۰ تومان می شود.

ولی با در نظر گرفتن خواص نمد سنتی و توصیه ی پزشکان با توجه به فوایدی که در درمان بسیاری از بیماری ها دارد، می توانیم قیمت نمد سنتی در اصفهان را نسبت به سایر هزینه های درمانی بسیار مناسب تر و منصفانه تر ببینیم.

خواص پزشکی نمد سنتی:

  • درمان درد های کمر و مفاصل
  • مفید در درمان رماتیسم
  • خواص نمد سنتی در بهبود دردهای عمل جراحی پزشکی
  • تسهیل گردش خون به تمامی نقاط بدن

  نمد سنتی در اصفهان نمد سنتی در اصفهان نمد سنتی در اصفهان

امین مقدس

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه نوین بافت شما را به خرید بهترین محصولات فرش نمدی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید